CZARNOGÓRA

 

Zapraszam na wyprawę packraftową na najlepsze bałakańskie rzeki.

Wyprawa ma charakter spływu szkoleniowo-przygodowego na packraftach. Każdy uczestnik będzie miał okazję nauczyć się podstawowych technik pływania po bystrzach, zasad bezpieczeństwa i technik asekuracji.

Wymagana umiejętność pływania wpław, mile widziane doświadczenie w pływaniu kajakiem jednoosobowym (lub packraftem).

W Alpach Dynarskich płynie rzeka Tara, która żłobi tam słynny kanion o tej samej nazwie będący najgłębszym kanionem Europy (i czwartym na świecie). Dzięki tej sławie nie brakuje tu amatorów raftingu – głównie w dużych pontonach.

Z kolei Morača, uchodząca do Adriatyku, uznawana jest za najpiękniejszą rzekę Czarnogóry. Z racji na niski poziom wody latem i kilka problematycznych przeszkód w głębi kanionu mamy szansę tu być zupełnie sami. Ceną za ten przywilej będzie kilka przenosek nie należących do tych najłatwiejszych.

W ramach naszej wyprawy spłyniemy obie te rzeki, a dodatkowo poznamy najciekawsze miejsca w ich bezpośrednim sąsiedztwie (np. kanion rzeki Mrtvica).

Termin: 2-10 września 2023

Koszty: 600 EUR + bilet lotniczy ok. 1100 zł + koszty na miejscu ok. 200 EUR

Maksymalna liczba uczestników: 6

Cena zawiera:

  • Wynajem profesjonalnego sprzętu packraftowego – packraft + wiosło + kamizelka + kask
  • Kurs podstawowy packraftingu na rzekach górskich
  • Ubezpieczenie turystyczne z opcją sporty ekstremalne

Dodatkowe koszty do pokrycia przez uczestników:

  • transport wewnątrz kraju (ok. 100 EUR)
  • koszty noclegów na polach biwakowych i w domkach
  • koszty wyżywienia (będziemy żywić się zarówno we własnym zakresie, jak i skorzystamy z lokalnych barów/restauracji)

 

Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: afrykadominika@gmail.com

 

OPINIE PO WYPRAWACH Z WRZEŚNIA 2022:

Niesamowita przygoda, wyprawa pełna adrenaliny i skrajnych emocji, nieplanowanych zdarzeń 😉. Bajkowa sceneria. No i kierownik wyprawy – baaardzo cierpliwy, odważny i ciepły człowiek. Mimo różnych wątpliwości, które mnie nachodziły podczas wiosłowania przychodzi myśl, że jednak jestem gotowa na więcej😉 Uczucie euforii po pokonaniu trudności (i swoich ograniczeń) jest bezcenne 😊.

(Asia)

Taki splyw/wyjazd to czysta definicja prawdziwej Przygody w wydaniu empirycznym ! Szczere zaangazowanie Dominika w polaczeniu ze zjawiskowa przyroda (ta mokrą rzeczną ale tez i skalistą gorska) ze szczypta dreszczyku nieoczywistosci daja kazdemu uczestnikowi duza dawke Satysfakcji na koniec kazdego niepowtarzalnego dnia. Nudy nie ma … no i nie chce sie wracac 🙂

(Łukasz)

Byłem z Dominikiem w Kamerunie, Czarnogórze i na kilku weekendowych wyjazdach w Polsce. Zawsze odznacza się on profesjonalnym podejściem, chętnie dzieląc się przy tym, swym bogatym doświadczeniem, zapewniając zawsze bezpieczeństwo uczestnikom swoich wypraw. Wyjazdy te pełne są atrakcji, w sam raz dla osób szukających przygód.  Polecam wyprawy z Dominikiem z całego serca!

(Piotr)

 

Wyprawa bardzo edukacyjna; każdy uczestnik miał możliwość poznania w jaki sposób „pokonać” rzekę – tę trudną rzekę – z bystrzami, skałami, kamieniami i innymi niespodziankami. Wyprawa dla „odważnych” i tych „mniej odważnych”, u których emocje i obawy (czasem niepotrzebne) były wypisane na twarzy 😲 🙃… i na fotkach…
Wielkie uznanie dla Organizatora za praktyczny sposób przekazania wszystkiego, co ważne, bardzo ważne i mega ważne na spływie, czyli teoria i praktyka w pigułce – czasem (jak to w życiu bywa) teoria była „łatwiejsza” niż „praktyczne ćwiczenia” 🤔, ale…trzeba zaliczyć „wywrotkę”, żeby wiedzieć, jak sobie radzić w takich sytuacjach…
Oczywiście „jakaś” kondycja też jest wskazana, żeby „machać” wiosłem i „pokonywać mięśniami rąk i nóg” odcinki „niespływalne”;
Całość wyprawy „okraszona” niepowtarzalną atmosferą w klimatycznych „miejscówkach”, czyli reasumując:
super przygoda, ogromna dawka wiedzy praktycznej i ludzie tworzący na wyprawie klimat, jakiego może zazdrościć każdy, kto planuje urlop. Za to wszystko WIELKIE DZIĘKI!!!

(Bożena)