WENECJA KULTUROZNAWCZO
czyli packraftami po kanałach

Łukasz Pawlaczyk: http://www.kreowanieprzestrzeni.pl/o-nas/
z zawodu i zamiłowania jestem architektem i kulturoznawcą, a Wenecja stała się swojego czasu moim State of Mind, czyli „stanem umysłu” (niczym New York dla innych bywalców); innymi słowy podzielę się z Wami subiektywnymi odkryciami weneckimi wraz z fascynacjami architektoniczno-kulturoznawczo-historyczno-sztucznymi,  umiłowaniem kulinariów, zainteresowanie winami i ich parowaniem z potrawami, wspólne gotowanie, rozmowy o doznaniach smakowych powinny dopełnić hedonistycznej całości… że łączę to z outdoorem to mieszanka może wyjść iście wybuchowa. ZAPRASZAM do udziału !!!

Zobacz i przeżyj Wenecję tak, jak została stworzona dla dożów weneckich, czyli od strony wody i kanałów wiodących do ich rezydencji.

Poczuj się jak mieszkaniec Wenecji, odwiedzający swoje domostwo, nieoczywiste miejsca turystycznie, ciekawostki i miejsca osobliwe 🙂

Wpadniemy do najstarszego producenta gondol, kupimy owoce morza na słynnym targu Rialto i przyrządzimy sobie coś smacznego w formule warsztatów kulinarnych (dla średniozaawansowanych lub w ogóle nie umiejących gotować, będą skrypty, składniki i podział ról tak by finalnie powstała naszymi wspólnymi siłami włoska kolacja przy winie … no i wiele więcej atrakcji nieoczywistych

Pierwszego dnia piesze przetarcie i obserwacje ruchu wodnego, piknik włoski w osobliwych okolicznościach weneckich… a jakże – w wydaniu outdoorowym.

Dwa kolejne to pełne dni na wodzie – wtopienie się w ruch wodny, delektowanie zmieniającymi się kadrami i kontemplowanie całkowicie odmiennych okoliczności, meandrując kanałami.

Zajrzymy to tu, to tam, wpadniemy na słynny aperol i kawę, spróbujemy tramezzini czy przepysznych chicheti – weneckich przysmaków, zobaczymy najstarszego wytwórcę gondol czy weneckie gacie suszone na sznurkach nad kanałem.

PLAN DNIOWY, czyli Pełna improwizacja na wodzie:

1 dzień rekonesans pieszy z włoskim piknikiem wieczornym w plenerze

2 dzień Odkrywanie Miasta weneckimi kanałami ok. 4-5h

Meandrowanie po kanałach, wtapianie się w rytm miejskiego ruchu ulicznego z poszanowaniem pierwszeństwa ruchu (gondola, taksówka wodna, łódź dostawcza, barka budowlana, … packraft J

2a – wieczór (zależne od pogody) Nocne pływanie kanałami ok 2h (wymagane dobre czołówki, a najlepiej dwieJ).

 3 dzień (przy dobrej pogodzie) wyprawa po otwartej lagunie na wyspę cmentarną Isola di San Michele i słynną wyspę producentów szkła Murano, wieczorne gotowanie włoskiej potrawy w formule Warsztatów Kulinarnych + zakupy w lokalnym weneckim sklepie lub na słynnym targu Rialto

4 dzień kontemplacja miasta do czasu wylotu, kawa+aperol+spacer+ciekawostki … tym razem chodnikami J

Liczba uczestników:

Ze względu na elitarny charakter imprezy maksymalnie 6 uczestników + 1 prowadzący

(preferowana opcja packrafty 2-osobowe)

Terminy:

I termin 20-23 kwietnia 2024      

II termin 27-30 kwietnia 2024

Koszt: 300 (lub 550) EUR + bilet lotniczy ok. 500-700 zł (lot + bagaż – Ryanair Poznań lub Kraków)

+ koszty na miejscu ok. 200 EUR = ok. 2175 zł (+ wyżywienie)

 

zaliczka 500PLN jako wpłata deklaracji uczestnictwa (odliczana od ceny końcowej)

Cena główna (jej wysokość zależy od terminu wpłaty – 300 EUR jeśli wpłata zaliczki nastąpi do końca lutego 2024; później cena 550EUR w obu przypadkach + lot + koszty na miejscu)

Cena (300 EUR) zawiera:

  • Pilotowanie i przewodnictwo – powstrzymajcie mnie, gdy będę opowiadał za dużo! 😉
  • Wynajem profesjonalnego sprzętu packraftowego – packraft + wiosło + kamizelka + lampa 360st + krótkofalówki + kapelusz stosowny do sytuacji J (kaski nie wymagane)
  • nauka i wsparcie w obsłudze packraftu

Dodatkowe koszty do pokrycia przez uczestników (ok. 200 EUR):

  • koszty noclegów (ok. 3x 50-60 EUR) – przy pełnym składzie wynajmiemy kilkupokojowy apartament z salonem i kuchnią, więc śpimy, gotujemy i biesiadujemy razem.
  • transport /transfer z lotniska + ewentualny tramwaj wodny (ok. 35 EUR)

 

Koszty wyżywienia

Będziemy żywić się zarówno we własnym zakresie /zakupy, piknik, wspólne gotowanie/, jak i skorzystamy z lokalnych barów/restauracji. O poranku zrobimy zakupy świeżych owoców morza na słynnym targu Rialto, by wieczorem przyrządzić wspólnie włoską kolację z winem, pozostałe zakupy na śniadania, prowiant na wodę i wieczorne pikniki w outdoorze zrobimy w jednym z kilku marketów weneckich (to też ciekawe przeżycie), wpadniemy do knajpy polecanej przez wielką adoratorkę uroków Wenecji Manuelę Gretkowską, spróbujemy lokalnych przekąsek w towarzystwie kawy i bardzo weneckiego aperol’a.

 

Zainteresowanych proszę o wypełnienie formularza:

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

W razie pytań zapraszam do kontaktu mailowego: lukasz@kreowanieprzestrzeni.pl