PACKRAFTING ALBANIA

Rzeki i góry Albanii dają okazję do świetnej przygody packraftowej. Udamy się tam, gdzie ludzi jest najmniej, a gdzie króluje przestrzeń, fantastyczne krajobrazy i dzikość, jakiej trudno szukać w całej Europie.

Spłyniemy najciekawszymi odcinkami rzek Vjosa  (ostatnia naturalna rzeka w Europie na całej długości) i Osum, których wartkie nurty nie pozwolą nam się nudzić. Największą atrakcją będą kaniony Langarcies i Osum, których doświadczymy zarówno z perspektywy rzeki, jak i gór – wędrując na skraju ich przepaści. Ponadto odbędziemy dwudniowy trekking przez dzikie pasmo górskie w obszarze Piskal-Shqeri. Na sam koniec powiosłujemy po sztucznym jeziorze Koman i spróbujemy wedrzeć się w górę uroczej rzeki górskiej Shala w Alpach Dynarskich na północy kraju. 

Most na rzece Viosa

Charakter wyprawy

Wyprawa będzie miała charakter kursu packraftowego, gdzie uczestnicy będą nabywać umiejętności radzenia sobie na rzece górskiej (do poziomu WW II). 

Już podczas pierwszego dnia potrenujemy asekuracje i ratownictwo, czyli jak zachować się w razie wywrotki i jak pomóc tym, którzy taką wywrotkę zaliczą.

W trakcie wszystkich dni spływowych będę Was uczył jak bezpiecznie pokonywać trudne miejsca na rzece, jak czytać wodę, jak zachować się w różnych sytuacjach. 

Udzielę Wam także wielu rozmaitych wskazówek dotyczących logistyki i spraw technicznych związanych z packraftingiem.

Śpimy w namiotach, każdy uczestnik zabiera własny ekwipunek biwakowy.

Dla kogo?

Dla każdego, kto umie dobrze pływać (wpław). Wskazane jest także jakiekolwiek doświadczenie wiosłowania w kajaku jednoosobowym.

Każdy uczestnik musi być gotowy do noszenia plecaka z pełnym ekwipunkiem (ok. 15-20 kg). Będziemy wędrować po górach, więc warto zadbać o kondycję!

Termin: 21.05-1.06.2022 (11 dni)

Cena: 1990 zł

W tym:

  • szkolenie i prowadzenie akcji
  • wynajem profesjonalnego sprzętu packraftowego: packraft marki MRS + wiosło + kamizelka asekuracyjna
  • koszty transportu w Albanii
Pozostałe koszty do pokrycia we własnym zakresie:
  • Przelot Warszawa-Tirana-Warszawa: ok.1000 zł (Lot)
  • Ubezpieczenie z opcją sporty wysokiego ryzyka ok. 220 zł
  • Wyżywienie: zaopatrujemy się na miejscu w sklepach/straganach, jak się trafi to, zjemy w barze/restauracji. Ceny nieco niższe niż w Polsce. Szacuję, że będzie to ok. 30 zł dziennie.
  • Ewentualne noclegi. Zasadniczo biwakujemy na dziko. Ze względów logistycznych spędzimy 1 noc w hotelu i 1 noc na płatnym polu biwakowym. Przewiduję na to do 100 zł na osobę.

Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: afrykadominika@gmail.com