PACKRAFTING ALBANIA

Maj 2024, 10-20 maja 2024 (+/- 1 dzień)

Koszt: 600 EUR + bilet lotniczy ok. 1000 zł + ok. 300 EUR kosztów na miejscu

Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy:  afrykadominika@gmail.com

Rzeki i góry Albanii dają okazję do świetnej przygody packraftowej. Udamy się tam, gdzie ludzi jest najmniej, a gdzie króluje przestrzeń, fantastyczne krajobrazy i dzikość, jakiej trudno szukać w całej Europie.

Spłyniemy najciekawszymi odcinkami rzek Vjosa  (ostatnia naturalna rzeka w Europie na całej długości) i Osum, których wartkie nurty nie pozwolą nam się nudzić. Największą atrakcją będą kaniony Langarica i Osum, których doświadczymy zarówno przemierzając je pieszo jak i płynąc na packraftach. Ponadto dotrzemy do maleńkich wiosek zagubionych gdzieś w dzikim paśmie górskim Piskal-Shqeri. Dotrzemy tam transportem 4×4, a na miejscu doświadczymy legendarnej gościnności Albańczyków i skosztujemy ich oryginalnej kuchni.

 

Polecam, to jakby nie powiedzieć nic.
Gorąco polecam, to też nie wiele więcej.
To jest wyprawa której musisz zakosztować !!!
Całodniowe wiosłowanie na górskich rzekach, marsz przez góry których nie obejmiesz wzrokiem, ognisko przy którym zwierzysz się z codziennych przeżyć, poznasz ludzi dumnych i gościnnych w kraju na pograniczu wschodu i zachodu. A wszystko to na wyprawie Dominika w tajemniczej Albanii.
Wydaje Ci się że przeżyłeś już wiele, zapewniam że jeszcze nie 🙂
Do wioseł, żądny przygodo kolego…
Mirosław M.


Aktywna, wspaniała wyprawa pactraftowa po rzadziej uczęszczanych górskich szlakach wodnych gdzie natura jest nieskażona i imponująca,a jeżeli już w pobliżu wogóle mieszkają gdzieś  ludzie to przy kontakcie są oni bardzo otwarci i prawdziwi.
Polecam wszystkim ludziom ,którzy są ciekawi świata i nie bojących się przygód.                      
Mariusz K.
.
Dla mnie to była wyprawa życia, było tam wszystko co chciałem przeżyć: zapierające dech okoliczności przyrody, nutka przygody (nie wiadomo gdzie śpimy), adrenalina przy przepływaniu trudniejszych fragmentów rzeki przy wywrotkach;). Dodatkowo czego się nie spodziewałem mogliśmy poczuć prawdziwy klimat gościnności Albańczyków nie skażonych masową turystyką. Klimat mocno zakrapiany Raki :). Dzięki Dominik za tą wyprawę.
Mariusz S.
Most na rzece Viosa

Charakter wyprawy

Wyprawa będzie miała charakter kursu packraftowego, gdzie uczestnicy będą nabywać umiejętności radzenia sobie na rzece górskiej (do poziomu WW II+). 

Już podczas pierwszego dnia potrenujemy asekuracje i ratownictwo, czyli jak zachować się w razie wywrotki i jak pomóc tym, którzy taką wywrotkę zaliczą.

W trakcie wszystkich dni spływowych będę Was uczył jak bezpiecznie pokonywać trudne miejsca na rzece, jak czytać wodę, jak zachować się w różnych sytuacjach. Poznacie także podstawowe techniki asekuracji i ratownictwa.

Udzielę Wam także wielu rozmaitych wskazówek dotyczących logistyki i spraw technicznych związanych z packraftingiem.

Połowę noclegów spędzamy pod namiotem, a połowę w kwaterach i hotelu. Każdy uczestnik zabiera własny ekwipunek biwakowy.

Każdy uczestnik otrzyma sprzęt packraftowy – profesjonalny packraft na rzeki górskie marki MRS lub Anfibio, wiosło, kamizelkę asekuracyjną i kask.

Dla kogo?

Dla każdego, kto umie dobrze pływać (wpław). Wskazane jest także jakiekolwiek doświadczenie wiosłowania w kajaku jednoosobowym.

Każdy uczestnik musi być gotowy do noszenia plecaka z pełnym ekwipunkiem (ok. 20-25 kg). Będziemy pokonywać kilkukilometrowe odcinki, więc warto zadbać o kondycję!