UdanyKONIEC!!! W niedzielę o godzinie 10.00 zakończyła się moja zbiórka na portalu polakpotrafi.pl. Uroczyście donoszę, że okazała się dużym sukcesem! Dzięki Waszym wpłatom uzbierałem 7909 zł, co stanowi 158% minimalnej kwoty. W tym czasie otrzymałem także od kilku osób wpłaty poza polakpotrafi.pl, zatem łącznie zebrałem blisko 10 000 zł… DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM!!!!

Co teraz? Słowo się rzekło, więc muszę zrealizować tę wyprawę w trudniejszym wariancie – z Konga do Gabonu przez (gęstą) zieloną granicę. Ale nie zamierzam cytować klasyka i nie napiszę „nie chcem, ale muszem”. Bo chcę! Nawet bardzo! Nie wiem, czy dam radę, ale mogę obiecać, że zrobię wszystko, aby mi się to udało. Oczywiście w ramach granic zdrowego rozsądku i własnego bezpieczeństwa.

Moje przygotowania wkraczają w fazę finalizowania zakupów i formalności. Procedura przekazania środków z polakpotrafi.pl potrwa jeszcze kilka dni, zatem bilety lotnicze kupię prawdopodobnie w przyszłym tygodniu (Berlin – Brazzaville oraz Libreville – Berlina). Od zeszłego tygodnia cieszę się body Olympusa OM-D E-M5 Mark II, a obiektyw Panasonic 14-42 PZ już do mnie jedzie. O kolejnych sprawach będę Was informował na Facebook’u, w założonym na ten cel wydarzeniu.

Czuję, że to trąci trochę ekshibicjonizmem, przed czym zwykle się wzbraniałem. Np. planami mojej poprzedniej wyprawy dzieliłem się tylko z najbliższymi – choćby po to, żeby nie zapeszać. Dopiero w przeddzień wyjazdu napisałem krótkiego posta. Ale teraz wszystko jest inaczej. Podjęcie decyzji o publicznej zbiórce spowodowało, że opowiadałem o tej wyprawie gdzie tylko mogłem. Zatem konsekwentnie idę po całości i udostępniam Wam arkusz z listą mojego ekwipunku.
On wciąż żyje, wprowadzam zmiany na bieżąco, są tam nieuzupełnione pola itd. W każdym razie każdy z Was może go komentować, do czego gorąco zachęcam! Chętnie wysłucham Waszych sugestii.

I jeszcze raz – dziękuję!